Do ktorých miestností je vhodná laminátová podlaha?

Rozmýšľate nad renováciou podlahy? Prečítajte si, do akých miestností sú vhodné laminátové parkety.

Laminátová podlaha je skvelou voľbou do mnohých miestností. Vďaka množstvu výhod si ju okamžite zamilujete aj vy. Medzi jej najväčšie plusy patrí: 

  • jednoduchá inštalácia
  • dlhá životnosť
  • priemerná cena
  • nenáročná každodenná údržba 
  • odolnejší povrch
  • rôzne hrúbky
  • široký výber dekorov a farieb 

Áno, správne vybraná laminátová podlaha bude vašou vernou spoločníčkou niekoľko rokov. Pri chôdzi sa budete cítiť maximálne príjemne a pri čistení sa rozhodne nenarobíte. Ak budete chcieť podlahu vymeniť, vďaka praktickému systému ju jednoducho poskladáte a nainštalujete novú. Pri inštalácii nezabudnite na vhodnú podložku. 

A do akých miestností je laminát najvhodnejší? Poďme sa na to pozrieť.  

1. Laminát do kúpeľne

Podlahy z laminátu sú vhodné do izieb, v ktorých sa nezdržuje vlhkosť. Klasický laminát preto v žiadnom prípade nepoužívajte do kúpeľne. Podobne ako drevo, aj laminát reaguje s vodou a tá by ho mohla veľmi rýchlo poškodiť. Ak chcete využívať laminát v kúpeľni, vyberte si 100% vodeodolné laminátové podlahy, ktoré majú vlastnosti vinylu. Získate kvalitnú laminátovú podlahu, ktorá sa popasuje aj s náročnejším prostredím. 

2. Laminát do kuchyne

Laminát je veľmi častou voľbou do moderných kuchýň. Klasický laminát sa však (rovnako, ako v prípade kúpeľní) neznesie s vodou. Ak by vám napríklad vytiekla umývačka riadu a vy by ste si tú pohromu všimli až o pár hodín, podlaha by sa mohla vyduť. Do kuchýň preto takisto odporúčame 100% vodeodolný laminát, pri ktorom sa nemusíte báť žiadnej nehody. 

3. Laminát do spálne a obývacej izby

Podlahy z laminátu do spálne či obývacej izby? Rozhodne áno! V prípade miestností, ktoré sú viac frekventované, vyberte laminát s väčšou hrúbkou, a to minimálne 8 mm. V týchto izbách sa zdržujete každý deň a ak by ste si vybrali nižšiu hrúbku, podlaha by sa mohla opotrebovať rýchlejšie. 

4. Laminát do chodby

V prípade chodby, šatníka alebo hosťovskej izby si môžete vybrať aj laminát s nižšou hrúbkou. V týchto izbách netrávite každý deň toľko času, čiže sa neopotrebujú tak rýchlo. 

Ak hľadáte laminátovú podlahu, prezrite si našu ponuku. Medzi širokým výberom dizajnov a farieb možno aj vy nájdete tú vašu vysnívanú. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať – sme tu pre vás!