Čo je prechodová lišta a ako si vybrať správnu?

Pokiaľ sa chystáte alebo uvažujete o prerábke podlahy, určite ste narazili na pojem prechodové lišta. Čo to vlastne je, na čo slúži a ako si vybrať tú správnu?

Čo je to prechodová lišta?

Prechodová lišta slúži na prekrytie otvorou medzi jednotlivými miestnosťami, ktoré vznikajú pri pokládke podlahy. Niekedy sa na zakrytie medzier používa prah, no čoraz častejšia voľba je prechodová lišta. Spojiť s ňou môžete rovnako vysoké podlahy, ale j podlahy s rôznymi výškami.

photo_۲۰۲۱-۰۲-۱۶_۱۲-۳۰-۳۶

Výhody prechodovej lišty

Výber prechodovej lišty má množstvo pozitív. Medzi najväčšie plusy patrí:

  1. Jednoduchá inštalácia.
  2. Dostupná cena.
  3. Plynulý prechod bez rizika potknutia.
  4. Odolnosť proti mechanickému a chemickému poškodeniu.
  5. Veľký výber dizajnov

photo_۲۰۲۱-۰۲-۱۶_۱۲-۳۰-۴۳ 

Ako vybrať správnu prechodovú lištu?

Výber prechodovej lišty závisí od toho, akú podlahu ste si zvolili a aké sú vaše preferencie. Prechodovú lištu si môžete nakombinovať tak, aby farbou a dekorom ladila s vašou podlahou. Zvoliť môžete aj jeden zo základných odtieňov – napríklad bielu, čiernu, medenú, zlatú alebo striebornú prechodovú lištu.

K laminátovým podlahám si môžete vybrať MDF lištu, k dreveným nájdete v ponuke drevené prechodové lišty v rovnakom dekore. Zaujímavou alternatívou sú aj hliníkové profily, ktoré môžete prichytiť skrutkovaním alebo lepiť. Prechodové lišty majú takisto aj rozdielnu hrúbku a dĺžku. Všetko to závisí od priestoru, do akého potrebujete lištu umiestniť.

Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, kontaktujte svojho inštalatéra alebo predajcu. Tí vám zaručene poradia, čo je pre váš byt alebo dom najlepšie. Našu ponuku prechodových líšt nájdete TU.