29 položiek celkom
photo 2022 03 18 09 49 02
od €3,48 / m²

Podložka pod vinylovú podlahu Odber možný na metre Izolačná podložka, vylepšuje tepelný komfort položenej podlahy a predlžuje životnosť, tlmí zvuk až do 16 dB,...

+ ďalšie
Kód: 299/1 M
Cezar podklad pod panele basic wood nature 7mm opakowanie
ZADARMOZADARMO
Podložka z drevených vlákien
Skladom (33,228 m²)
od €1,75 / m²

Podložka z drevených vlákien vhodná pod laminátové a parketové podlahy: Hrúbka 3mm 4mm 5mm 7mm Nárazová zvuková izolácia  19 dB 19 dB 19 dB 19 dB Počet...

+ ďalšie
Kód: 389/3 M
Cezar podklad pod panele expert thermo rapid 3mm opakowanie
ZADARMOZADARMO
€1,58 / m²

Hrúbka 3 mm Nárazová zvuková izolácia  18 dB Podlahové vykurovanie Áno  

Kód: 648014
ID 347 orig 1
€27,50 / balenie

Podložka strieborná pod podlahu PE, hrúbka 2 mm, z penového polyetylénu s ALU parozábranou. Odber možný na metre Výhody: vylepšuje komfort položenej podlahy a predlžuje...

Kód: 260
AT-Obklad.sk - SELITFLEX 3mm Aquastop
Vodeodolný Vyrobené v Nemecku
ZADARMOZADARMO
od €24,99 / balenie

  Polystyrénová pena s dobrou pevnosťou v tlaku - Dobrá ochrana proti poškodeniu vlhkosťou Výborne sa reže, a prispôsobí Vašej miestnosti...

Kód: SELITFLEX/70211
Selitac 5 mm aquastop 1
Vodeodolný Vyrobené v Nemecku
ZADARMOZADARMO
od €19,99 / balenie

  Hrúbka: 2,2mm 3mm 5mm Podlahové kúrenie: Áno Nie Nie Rozmery: 1,20m x 11.5m  1,20m x 8,5m 0.8m x 6.25m...

Kód: SELITAC/70650
Silent RIGID
€4,49 / m²

Podložka pod vinylovú podlahu Silent RIGID  | 9 m² | 1 m x 9 m x 1,2 mm  Odber možný na metre Výhody: výnikajúci stabilizátor, vhodné pod plávajúcu...

+ ďalšie
Kód: UPU1030
Cezar podklad pod panele pro thermo vapor stop opakowanie
ZADARMOZADARMO
€3,90 / m²

Hrúbka  2mm Nárazová zvuková izolácia  18 dB Podlahové vykurovanie Áno  

Kód: 8880
Cezar podklad pod panele pro izo roll opakowanie
ZADARMOZADARMO
€3,94 / m²

Hrúbka  2mm Nárazová zvuková izolácia  19 dB Podlahové vykurovanie Áno  

Kód: 8878
berry alloc foam
€6,47 / m²

  Podložka pod vinylovú podlahu Dreamtec+ - Berry Alloc 1,5 mm Odber možný iba na celé balenie ( 1balenie = 10m2) Vhodná s podlahovým kúrením. Hrúbka : 1,5 mm Redukcia...

Kód: 63000027
Cezar podklad pod panele expert rapid matt 3mm 11,2m2 render
ZADARMOZADARMO od €1,11–20 %
€1,11 / m²

Hrúbka : 3mm 3mm Nárazová zvuková izolácia : 18 dB 18 dB Počet m2 v krabici : 11.2 11 Podlahové vykurovanie: Nie Nie Rozmer : 1,18x0,475m...

+ ďalšie
Kód: 689239
Cezar podklad pod panele pro expert55 2mm opakowanie
ZADARMOZADARMO
od €1,60 / m²

Hrúbka 2mm 3mm 5mm Nárazová zvuková izolácia  18 dB 20 dB 22 dB Počet m2 v krabici 5 5 5 Podlahové kúrenie Nie Nie Nie  

+ ďalšie
Kód: 4659/2 M
Hore
Ďalšie produkty

Podklad je všestranný komponent používaný v rôznych stavebných aplikáciách a ponúka viaceré výhody pre podlahy, soklové lišty, strechy a steny. Jeho primárnou funkciou je poskytnúť stabilnú ochrannú vrstvu medzi podkladom alebo podkladom a finálnym povrchovým materiálom, čím sa zvyšuje celkový výkon a odolnosť konštrukcie. Poďme sa ponoriť do konkrétneho použitia podložky v každej z týchto aplikácií:

 1. Podklad podlahy: Podklad podlahy je kritická vrstva inštalovaná medzi podkladom a hotovým podlahovým materiálom, ako je tvrdé drevo, laminát, vinyl alebo dlaždice. Jeho kľúčové účely sú:
  • Absorpcia nárazu: Podložka môže znížiť dopad na podlahu, poskytnúť pohodlnejší povrch na chôdzu a minimalizovať opotrebovanie hotovej podlahy.
  • Zníženie hluku: Podklad s vlastnosťami tlmiacimi zvuk pomáha znižovať prenos hluku medzi podlahami, čím vytvára tichšie prostredie v budove.
  • Bariéra proti vlhkosti: Určité typy podkladov fungujú ako bariéra proti vlhkosti, ktorá bráni vlhkosti dostať sa k podlahovému materiálu a chráni ju pred potenciálnym poškodením vodou.
  • Tepelná izolácia: Podložka s tepelnými vlastnosťami pomáha zlepšovať energetickú účinnosť tým, že poskytuje dodatočnú izoláciu, čím udržuje vnútorný priestor teplejší v chladnom podnebí.
  • Vyhladenie a vyrovnanie: Podklad môže pomôcť vyrovnať menšie nedostatky v podklade, čím sa zabezpečí hladký a rovný povrch pre inštaláciu hotovej podlahy.
 2. Podložka pod soklovú lištu: Podložka pod soklovú lištu sa používa v kombinácii so soklovými doskami (základnými doskami) na zlepšenie ich inštalácie a výkonu. Medzi jeho bežné použitie patrí:
  • Vyrovnávacia podpora: Podložka poskytuje rovný povrch na pripevnenie soklových líšt, čím zaisťuje bezproblémový a esteticky príjemný vzhľad
  • Odolnosť proti nárazu: Tým, že podložka pôsobí ako nárazník, môže pomôcť chrániť soklové lišty pred poškodením spôsobeným nábytkom, vysávačmi alebo náhodnými nárazmi.
  • Ochrana proti vlhkosti: Podklad pôsobí ako bariéra, ktorá zabraňuje vniknutiu vlhkosti k soklovým lištám a chráni podkladovú stenu pred potenciálnym poškodením vodou.
 3. Strešný podklad: Strešný podklad je kritická vrstva inštalovaná priamo nad strešným plášťom a pod finálnym strešným materiálom. Jeho primárne funkcie sú:
  • Hydroizolácia: Podložka slúži ako sekundárna bariéra proti prenikaniu vody a poskytuje dodatočnú ochranu proti dažďu, snehu a ľadu.
  • Kontrola vlhkosti: Tým, že podložka pôsobí ako bariéra proti vlhkosti, pomáha predchádzať kondenzácii a problémom súvisiacim s vlhkosťou, ktoré by mohli ohroziť integritu strešnej konštrukcie.
  • Dočasná ochrana pred poveternostnými vplyvmi: Počas procesu inštalácie hlavného strešného materiálu ponúka podložka dočasnú ochranu proti poveternostným vplyvom, kým nebude strešná krytina dokončená.
  • Zvýšená požiarna odolnosť: Určité typy podložiek sú navrhnuté tak, aby poskytovali extra požiarnu odolnosť, čím sa zvyšuje celková bezpečnosť budovy.
 4. Podklad stien: V súvislosti so stenami sa podkladanie môže týkať rôznych materiálov alebo systémov používaných na zlepšenie výkonu obkladov stien, ako sú obklady alebo obklady. Medzi jeho bežné použitie patrí:
  • Bariéra proti vlhkosti: Podklad steny pôsobí ako bariéra proti vlhkosti, ktorá zabraňuje prenikaniu vody do zostavy steny a chráni interiér budovy pred poškodením spôsobeným vodou.
  • Tepelná izolácia: Niektoré podkladové materiály ponúkajú tepelnú izoláciu, čím zvyšujú energetickú účinnosť budovy a znižujú náklady na vykurovanie a chladenie.
  • Tlmenie zvuku: Podložka pomáha znižovať prenos zvuku cez steny, čím poskytuje tichšie a pohodlnejšie vnútorné prostredie.
  • Zvýšená odolnosť: Poskytnutím dodatočnej vrstvy ochrany môže podloženie steny zvýšiť celkovú trvanlivosť a odolnosť zostavy steny voči vonkajším silám.

Záverom možno povedať, že podkladová vrstva slúži ako cenný prínos v stavebníctve pre podlahy, soklové lišty, strechy a steny. Poskytuje množstvo výhod, vrátane absorpcie nárazov, redukcie zvuku, kontroly vlhkosti, tepelnej izolácie a zvýšenej odolnosti, čo prispieva k celkovému výkonu a dlhej životnosti konštrukcie. Výber vhodného podkladového materiálu závisí od špecifických požiadaviek projektu s ohľadom na faktory ako typ budovy, klíma a zamýšľané použitie.