Stenové Podklady

Podložky pre steny, tiež známe ako nástenné rohože, sú všestranným a nevyhnutným doplnkom každého priestoru. Tieto odolné a vysokokvalitné rohože ponúkajú nespočetné množstvo výhod, ktoré zvyšujú pohodlie, bezpečnosť a estetiku v domácnostiach, telocvičniach, ihriskách a rôznych komerčných prostrediach. Či už chcete vytvoriť bezpečné prostredie pre svoju rodinu alebo zlepšiť funkčnosť svojej telocvične, podložky na stenu sú rozumnou investíciou, ktorú nebudete ľutovať.

  • Ochrana a bezpečnosť: Hlavným účelom nástenných rohoží je poskytnúť ďalšiu vrstvu ochrany a bezpečnosti. V telocvičniach a fitness centrách sú nástenné podložky strategicky umiestnené na stenách a stĺpoch, aby tlmili náhodné nárazy počas vysoko intenzívneho tréningu. V priestoroch na hranie alebo v detských izbách vytvárajú tieto podložky mäkkú plochu na pristátie, čím sa znižuje riziko zranenia počas hry. Okrem toho v priemyselnom prostredí ponúkajú nástenné rohože izoláciu proti tvrdým povrchom a chránia zamestnancov aj stroje pred možným poškodením.
  • Redukcia hluku: Nástenné rohože účinne absorbujú zvukové vlny a vibrácie, vďaka čomu sú vynikajúce zvukové bariéry. V domácnostiach a kanceláriách môžu pomôcť znížiť prenos hluku medzi miestnosťami alebo z externých zdrojov, čím vytvárajú tichšie a pokojnejšie prostredie. V telocvičniach môžu podložky na stenu minimalizovať efekt ozveny, čím sa zvyšuje celkový akustický zážitok počas tréningu.
  • Tepelná izolácia: Nástenné rohože fungujú aj ako tepelné izolátory, ktoré pomáhajú regulovať vnútornú teplotu. Tým, že zabraňujú tepelným stratám cez steny a poskytujú ďalšiu vrstvu izolácie, prispievajú k energetickej účinnosti a potenciálne znižujú náklady na vykurovanie a chladenie.
  • Všestrannosť: Nástenné rohože nie sú obmedzené na špecifické priestory alebo aplikácie. Či už chcete zlepšiť bezpečnosť na ihrisku, vytvoriť motivačné prostredie telocvične alebo dodať vašej obývačke jedinečný nádych, nástenné podložky sa bez námahy prispôsobia akémukoľvek prostrediu.
  • Rýchla a jednoduchá inštalácia: Inštalácia stenových rohoží je jednoduchý proces a možno ich jednoducho namontovať pomocou lepidiel alebo spojovacích prvkov. To znamená, že si môžete užívať výhody týchto rohoží bez rozsiahlych prestojov alebo zložitých inštalačných postupov.

Podložka na soklovú lištu slúži ako hodnotný doplnok do každej miestnosti alebo priestoru a poskytuje množstvo výhod, ktoré zvyšujú estetiku aj funkčnosť. Jeho primárnym účelom je bezproblémové prepojenie podlahy a stien a tepelná izolácia.

Hlavná výhoda spočíva v ochrane proti plesniam a vlhkosti, ktoré sú zdraviu nebezpečné a vzhľadovo škaredé. Taktiež sú výhody v potenciálnych tepelnoizolačných vlastnostiach určitých podložiek soklových líšt. Vytvorením bariéry medzi studenými stenami a podlahou prispievajú k lepšej energetickej účinnosti a potenciálne znižujú náklady na vykurovanie. Zabraňujú tiež hromadeniu prachu a nečistôt v medzerách medzi stenou a podlahou.

Okrem výhod vykurovania ponúka soklová podložka aj ďalšie výhody. Pôsobí ako ochranná bariéra pre spodnú časť steny, ktorá ju chráni pred odieraním, škrabancami a poškodením nárazom, ku ktorému môže dôjsť v dôsledku každodenného používania alebo sťahovania nábytku. Okraje soklovej lišty sú navyše chránené, čím sa predlžuje ich už aj tak dlhá životnosť.

Montáž je bezproblémová, keďže tieto podložky sa dajú ľahko pripevniť na stenu, sú hlavne samolepiace, vďaka čomu sú dostupné ako pre domácich majstrov, tak aj pre profesionálov.

Okrem toho ponúkajú vlastnosti pohlcujúce zvuk, znižujú prenos hluku medzi miestnosťami a vytvárajú tichšie životné prostredie.

Investovanie do týchto podložiek môže tiež pridať hodnotu nehnuteľnosti. Dobre udržiavaný a premyslene navrhnutý interiér, ktorého súčasťou sú tieto podložky, môže zanechať pozitívny dojem na potenciálnych kupcov alebo nájomníkov.

Na záver, soklové a nástenné podložky sú praktickým a esteticky príjemným doplnkom každého priestoru. Vďaka svojej schopnosti skryť nedokonalosti, chrániť steny a podlahy, spravovať káble, poskytovať tepelnú izoláciu a ponúkať zvukovú pohltivosť výrazne prispievajú k zvýšeniu celkovej funkčnosti miestnosti.

 
1 položiek celkom
AT-obklad.sk - SELITstop® (SELIT)
Vodeodolný Vyrobené v Nemecku
ZADARMOZADARMO
€0,74 / m

Tesniaca páska pre lišty a rohy stenien – ochrana pred vlhkosťou a plesňami Chráni soklové lišty a podlahy pred vzlínajúcou zvyškovou vlhkosťou Zabraňuje tvorbe plesní Pre ľahké spracovanie pomocou uhla ohybu a pomocných línií   Rozmery: 7.5 cm x 20 m Samolepiace: Áno Materiál XPS-Pena+ PET-Film Odolnosť voči difúzii vodnej pary (SD) ≥100m

Kód: SELITSTOP/70166